Lenovo 5B10M86148 Battery
Lenovo 5B10M86148 Battery
Lenovo 5B10M86148 Battery 1
Lenovo 5B10M86148 Battery 2
Lenovo 5B10M86148 Battery 3
Lenovo 5B10M86148 Battery 4
Lenovo 5B10M86148 Replacement Battery
Type: Li-Polymer
Voltage: 7.5V
Capacity: 30Wh
Cell: 2-Cell (Premium)
Warranty: ONE Year
Special Offer: Free Shipping from US
Overview
Condition
Warranty
Features
  • Designed with highest standard for durability and reliability.
  • Power by latest lithium technology with no memory effect.
  • Built with brand new highest quality A Grade cells.
  • Manufactured with state of the art printed circuit board.
  • Produced by eco-friendly materials without lead or mercury.
  • Every product pass through strict safety testing.
  • Certified by CE and RoHS industry quality standard.
How to Select
  • To find battery's part number: Please look at part number on the label of your original battery.
  • Voltage: The Voltage must be within 10% of your original Laptop Battery Voltage.
    i.e. 11.1V is ok for your original 10.8V Battery; 14.4V is ok for your original 14.8V Battery